Start konkursu „Świat Pieniądza”

 • „Świat Pieniądza” - edukacja ekonomiczna dla najmłodszych

  „Świat Pieniądza” - edukacja ekonomiczna dla najmłodszych

Fundacja PFR zaprasza uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w projekcie edukacyjnym „Świat Pieniądza”. Przygotowano go, aby promować wiedzę na temat finansów, oszczędzania i wartości pieniądza. Organizatorzy mają nadzieję pokazać dzieciom i młodzieży w jaki sposób należy mówić o pieniądzach, jak planować wydatki i zarządzać swoim budżetem racjonalnie i odpowiedzialnie. Dla każdej placówki zgłaszającej uczestników przygotowano książki „Świat Pieniądza”, w której znajdują się podstawowe informacje o finansach.

Zachęcamy nauczycieli i edukatorów do motywowania swoich uczniów i promowania Projektu wśród dzieci i młodzieży. Wspólnie możemy kształtować właściwe postawy poprzez edukację i zabawę!

Dla kogo?

Konkurs „Świat Pieniądza” jest skierowany do uczniów szkół podstawowych publicznych, szkół podstawowych niepublicznych, świetlic środowiskowych i domów dziecka w wieku 8-14 lat. Uczestników może zgłosić dyrektor lub inny, wskazany przez niego pracownik. Serdecznie zapraszamy placówki do zgłaszania zespołów - uczniów oraz młodych pasjonatów tematów ekonomicznych!

Harmonogram konkursu?

 1. etap Nabór zgłoszeń
  (22.09.2021 - 10.10.2021)
 2. etap Wysyłka książek
  (11.10.2021 - 20.10.2021)
 3. etap Przeprowadzenie lekcji i przygotowanie pracy konkursowej
  (21.10.2021 - 14.11.2021)
 4. etap Wyłonienie laureatów
  (do 30.11.2021)

Źródło: Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju, fundacjapfr.pl.

Powered by Quick.Cms | Design ProjektGraficzny.com
>